Pokazy przezroczy

Owocem moich podróży są przezrocza i ... wspomnienia. To one, połączone opowieścią tworzą pokaz przezroczy.

Tematy pokazów:

"Bali - wyspa niezwykła"
Bali znana z uroków tropikalnych plaż i milionów turystów, wyjątkowo dzielnie opiera się ogólnoświatowemu znijaczeniu. Aby odpowiedzieć na pytanie dlaczego tak się dzieje przeniesiemy się w głąb wyspy, by poznać codzienne życie mieszkańców, ich zwyczaje i kulturę.
"Boliwia - Serce Ameryki"
W Boliwi spotkamy się z pięknem natury i jej ogromną różnorodnością, fascynującymi ludźmi oraz z czymś nieuchwytnym, co każe przypuszczać, że kraj ten ma serce i duszę.
"Borneo - wyspa zieleni"
Podróż rozpoczniemy z miasta ogrodu - Singapuru, który harmonijnie spaja różne kultury. Stąd przeniesiemy się na Borneo. Zanurzając się w jej dżungli poczujemy dotyk pierwotnych sił natury. Ten najstarszy las na Ziemi tworzy jeden z najwspanialszych ekosystemów.
"Chiny"
Chiny ulegają wielkim zmianom. Nasze wyobrażenia często nie przystają do dzisiejszej chińskiej rzeczywistości. Odwiedzimy najbardziej znane miejsca, jednoznacznie kojarzące się z Chinami, chińską kulturą i historią, jak i te nieco mniej znane gdzie zachował się dawniejszy obraz tego kraju.
"Dzienniki afrykańskie"
Podczas podróży biegnącej z południa na pólnoc kontynentu będziemy obserwować codzienność i tradycje rdzennych mieszkańców Afryki. Zobaczymy środowisko, w którym żyją wraz z otaczającą ich wspaniałą przyrodą. Spróbujemy poznać złożoność tego co składa się na prawdę o Afryce.
"Etiopia"
Etiopia to kraj o dużym zróżnicowaniu kultur. Na północy znajdziemy jedne z najstaszych śladów chrześciajaństwa: klasztory na jeziorze Tana gdzie przechowywane są tysiącletnie manuskrypty zaś w Lalibeli wykute w skale kościoły. Na południu znajduje się jedyna w swoim rodzaju, Dolina Omo - prawdopodobnie mityczny Eden. Tutejsze plemiona pozostają niezmienione od tysiącleci.
"Indonezja - z Nowej Gwinei na Bali"
Indonezja rozdzielona na kilkanaście tysięcy części wodami oceanów, tworzy największe zbiorowisko autonomicznych wysp-światów. Niektóre z nich są krańcowo różne, wszystkie zaś stanowią unikalną skarbnicę kultur i przyrody.
"Nowa Gwinea - wyspa Papuasów"
Podróż do indonezyjskiej części Nowej Gwinei - Papui, to jak cofnięcie się do prehistorii rodzaju ludzkiego. Obszar ten zamieszkuje najstarszy lud na Ziemi - Papuasi. Przy bliższym poznaniu jawią się oni jako ludzie bystrzy, pełni życia i mądrości.
"Peru - w cieniu mitów"
Inkowie, Machu Pichu - głównie z tymi hasłami kojarzymy Peru. Oprócz tych niewątpliwych skarbów, Peru jest pełne niespodzianek i w mniej znanych miejscach.
"W stronę Słońca - Zibmabwe i Zambia"
W Zimbabwe odwiedzimy góry w okolicach Chimanimani, pozostałości najokazalszych budowli w Afryce południowej - ruiny Wielkiego Zimbabwe i pokaz gigantycznej mocy w Wodospadach Wiktorii. Zambia z kolei, to jeden z najuboższych krajów świata , ale i jeden z najciekawszych.
"Barwy Afryki - Tanzania i Uganda"
Północ Tanzanii to królestwo wielkich zwierząt . Ich bezpośrednia obserwacja nieodparcie nasuwa skojarzenia z odległymi epokami. Z kolei górskie lasy i nizinne dźungle Ugandy odsłaniają przepiękną zieloną krainę. Tak niegdyś wyglądała duża część Afryki - dzisiaj niszczona przez człowieka, powoli odchodzi w zapomnienie.
"Wenezuela - tepui i anakondy"
Odwiedzimy prawdziwe królestwa przyrody, z najstarszymi górami na Ziemi - tepui. Zobaczymy majestatyczne i piękne wodospady Wyżyny Gujańskiej. Zawitamy w Cordillera de Los Andes. Poznamy tętniące życiem rozlewiska dorzecza Orinoko i plaże Morza Karaibskiego z ich afrykańskim rytmem.

Pokazy te kieruję do wszystkich osób bezpośrednio zainteresowanych oraz instytucji, które chcą upowszechniać wiedzę, przekazywać fascynację przyrodą, pokazywać piękno i różnorodność Świata. Mają one formę opowieści ilustrowanej przezroczami i czasami muzyką. Trwają od jednej do dwóch godzin.

Dotychczasowe miejsca prezentacji przezroczy:

Dostępne jest szczegółowe kalendarium.

W przypadku zainteresowania, proszę o kontakt.